Poradnik ZdrowieGinekolog - położnik › Bezpłodność wtórna - gdzie się leczyć?

Eksperci radzą

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m.50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Bezpłodność wtórna - gdzie się leczyć?

Mam 41 lat i chciałabym się skonsultować z Panią w kwestii płodności. Moim marzeniem jest mieć drugie dziecko (jedno mam w wieku 9 lat), ale niestety staje się to marzeniem nieosiągalnym. W zeszłym roku od razu zaszłam w ciążę, ale bez jej objawów (tzn. bez mdłości i innych przypadłości początkowych), po czym okazało się, że była to ciąża bliźniacza, ale się nie rozwinęła i ok. 7 tygodnia samoistnie poroniłam.

Odczekałam 7 m-cy i ponownie chciałam spróbować. Jednak nie udaje się, mimo regularnych okresów. Za poleceniem lekarza sięgnęłam po Clostilbegyt 1 tabletka dziennie przez 5 dni, od 5 do 9 dnia cyklu oraz luteinę w drugiej części cyklu (z tym, że bez wykonania badań hormonalnych, bo lekarz stwierdził, że nie trzeba). Lecz mimo jajeczkowania po lekach (1 raz przeprowadzony monitoring z mojej inicjatywy) w ciągu trzech cykli nie zaszłam w ciążę.

Po trzecim cyklu z Clostibegyt zrobiła mi się torbiel na jajniku. Okres wywołany luteiną dostałam po 53 dniach i trwał on prawie tydzień. Obecnie czekam na kolejny okres, mija już 30 dni i nic, czuję jedynie ból przy końcówce pleców.

Chciałabym jeszcze zaznaczyć, że udało mi się zrobić część badań hormonalnych z własnej inicjatywy w 21 dniu ostatniego cyklu z clo tj. progesteron wyniósł 24, a prolaktyna 14.

Nie wiem już co robić, proszę o pomoc, moja lekarka chyba lekceważy problem. Jaka jest przyczyna tego, że w chwili obecnej w ogóle nie mogę zajść w ciążę, gdzie się udać? Czy to już menopauza? Ciągle słyszę o kobietach, które w okolicach 40-tki zachodzą w ciążę i rodzą zdrowe dzieci.

Radzę zgłosić się do ośrodka zajmującego się diagnostyką i leczeniem niepłodności.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.