Poradnik ZdrowieGinekolog - położnik › Bezpłodność wtórna - gdzie się leczyć?

Eksperci radzą

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie na ul.Krasińskiego 16 m.50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Bezpłodność wtórna - gdzie się leczyć?

Mam 41 lat i chciałabym się skonsultować z Panią w kwestii płodności. Moim marzeniem jest mieć drugie dziecko (jedno mam w wieku 9 lat), ale niestety staje się to marzeniem nieosiągalnym. W zeszłym roku od razu zaszłam w ciążę, ale bez jej objawów (tzn. bez mdłości i innych przypadłości początkowych), po czym okazało się, że była to ciąża bliźniacza, ale się nie rozwinęła i ok. 7 tygodnia samoistnie poroniłam.

Odczekałam 7 m-cy i ponownie chciałam spróbować. Jednak nie udaje się, mimo regularnych okresów. Za poleceniem lekarza sięgnęłam po Clostilbegyt 1 tabletka dziennie przez 5 dni, od 5 do 9 dnia cyklu oraz luteinę w drugiej części cyklu (z tym, że bez wykonania badań hormonalnych, bo lekarz stwierdził, że nie trzeba). Lecz mimo jajeczkowania po lekach (1 raz przeprowadzony monitoring z mojej inicjatywy) w ciągu trzech cykli nie zaszłam w ciążę.

Po trzecim cyklu z Clostibegyt zrobiła mi się torbiel na jajniku. Okres wywołany luteiną dostałam po 53 dniach i trwał on prawie tydzień. Obecnie czekam na kolejny okres, mija już 30 dni i nic, czuję jedynie ból przy końcówce pleców.

Chciałabym jeszcze zaznaczyć, że udało mi się zrobić część badań hormonalnych z własnej inicjatywy w 21 dniu ostatniego cyklu z clo tj. progesteron wyniósł 24, a prolaktyna 14.

Nie wiem już co robić, proszę o pomoc, moja lekarka chyba lekceważy problem. Jaka jest przyczyna tego, że w chwili obecnej w ogóle nie mogę zajść w ciążę, gdzie się udać? Czy to już menopauza? Ciągle słyszę o kobietach, które w okolicach 40-tki zachodzą w ciążę i rodzą zdrowe dzieci.

Radzę zgłosić się do ośrodka zajmującego się diagnostyką i leczeniem niepłodności.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady
Pytania do eksperta
  
  
reklama

Najpopularniejsze porady ekspertów

1.
Gdy mam miesiączkę, często we krwi pojawiają się skrzepy krwi. Mam wtedy bardzo mocne bóle brzucha. Czy to coś poważnego? Byłam u lekarza przepisał...

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.