Poradnik ZdrowiePsychiatra › Belergot

Eksperci radzą

lek. med. Tomasz Jaroszewski - ARCHIWALNE PYTANIA I ODPOWIEDZI

Psychiatra z II stopniem specjalizacji 

Belergot

Pani doktor rodzinna dwa lata temu zapisała mi na skoki ciśnienia atenolol i belergot. Leki poskutkowały, biorę je już dwa lata. Denerwuje się jednak ponieważ wyczytałam na ulotce, że belergot uzależnia, a pani doktor cały czas mnie utwierdza ze jest bezpieczny i mogę brać go do końca życia. Mam 56 lat. Czy na pewno się nie uzależnię i czy jest bezpieczny?

Bellergot zawiera fenobarbital (czyli barbituran, ta grupa leków może uzależnić, ale tu jest tego środka bardzo mało, 20 mg) i ergotaminę (alkaloid sporyszowy). Ostrzeżenie o możliwości uzależnienia jest trochę na wyrost, zażywanie w dawkach terapeutycznych może trwać, jeśli trzeba, bardzo długo - pani doktor ma rację. Pozdrawiam!

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.