Poradnik ZdrowieChirurg Naczyniowy › Badanie USG tętnic dogłowowych i dalsze leczenie

Eksperci radzą

Doc. dr hab. n. med. Maciej Kielar - ARCHIWALNE PYTANIA I ODPOWIEDZI

Dyr. Kliniki Chirurgii Szpitala Medicover. Dyplom Uniwersytetu w Strasburgu w zakresie chirurgii laparoskopowej. Jeden z założycieli Towarzystwa Chirurgii Naczyniowej oraz członek Towarzystwa Chirurgów Polskich, Polskiego Towarzystwa Flebologicznego i Międzynarodowej Unii Flebologicznej.

 

Badanie USG tętnic dogłowowych i dalsze leczenie

Moja mama (76 lat) dostała skierowanie do poradni chirurgii naczyniowej. Uzasadnienie: TIA,cupośledzenie przepływu w tętnicy szyjnej zew. prawej o 40% (wynik badań USG). Czy dalsze leczenie będzie miało charakter inwazyjny (jak tak to jaki?), czy będzie to raczej leczenie farmakologiczne. Mama przyjmuje już leki antyskrzepowe. Z podziękowaniem, Violetta

Witam, ze względu na niewielki stopień zwężenia leczenie będzie zachowawcze. Operacja lub zabieg wewnątrznaczyniowy wykonywane są przy zwężeniach ponad 70%.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.