Poradnik ZdrowieGinekolog › Badanie TSH - wyniki dla kobiet w ciąży

Eksperci radzą

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m.50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Badanie TSH - wyniki dla kobiet w ciąży

Dzień dobry. Staramy się z mężem o dziecko już 1,5 roku. Niestety bezowocnie. Ostatnio po rozmowie w gronie bliskich mi osób polecono mi zrobienie badań TSH (z racji, że moja mama i siostra leczą się na tarczycę). Mam pytanie odnośnie wyniku, wyszedł mi ponad normę niestety, czyli mam nadczynność, ale podana jest też na wyniku norma dla kobiet ciężarnych. Okres co prawda mi się spóźnia, bo powinnam dostać 26 sierpnia i do dnia dzisiejszego go nie dostałam, ale robiłam ponad tydzień temu test i wyszedł negatywny. W związku z tym mam pytanie, czy na wszystkich wynikach TSH podawana jest norma dla kobiet w ciąży, czy tylko dla ciężarnych? Z góry dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam

TSH ponad normę świadczy o niedoczynności tarczycy. Aparat do badania TSH nie wie, czy bada surowicę kobiety będącej w ciąży, niebędącej w ciąży, czy może mężczyzny. Interpretacja wyniku zawsze należy do lekarza zlecającego badanie. Bez względu na to, czy jest Pani w ciąży, czy nie, radzę nie zwlekając, zgłosić się osobiście do lekarza.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.