Poradnik ZdrowieLekarz medycyny estetycznej › Kurzajki u dziecka

Eksperci radzą

Marek Wasiluk

Specjalista w dziedzinie laseroterapii. Współwłaściciel warszawskiego Centrum Medycyny Nowoczesnej Triclinium (Al. Komisji Edukacji Narodowej 47 lokal 13, 02-777 Warszawa, www.triclinium.pl).

Kurzajki u dziecka

Jak zlikwidować dwie kurzajki na nosie 2-letniego chłopca?

Przede wszystkim należy sprawdzić czy kurzajki, które ma chłopiec to brodawki wirusowe, czy też inne zmiany skórne. Kurzajki najczęściej są wywoływane właśnie przez wirus brodawczaka. Jeśli jest też tak w przypadku dziecka, najbardziej zalecałbym wymrożenie brodawek. Oczywiście istnieją również inne sposoby pozbywania się tych zmian, jak na przykład wypalanie lub smarowanie kurzajek rożnymi preparatami dostępnymi na receptę. Jednak według mnie wymrażanie będzie najbardziej wskazane ze względu na wiek pacjenta. Po pierwsze da najszybszy efekt (zabieg być może będzie trzeba powtórzyć dwa lub trzy razy, ale i tak będzie to trwać o wiele krócej niż codzienne smarowanie nosa rożnymi substancjami, które jak wiemy dwuletnie dziecko może nieświadomie zetrzeć). Po drugie, w przeciwieństwie np. do wypalania, wymrażanie jest bezbolesne, co również jest bardzo ważne w przypadku małego pacjenta.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.