DIETA OXY - na czym polega nowa dieta białkowa? Ile można schudnąć na diecie OXY?

32 komentarze
Autor: Monika Majewska

Dieta OXY to nowa dieta proteinowa, której zasady są podobne do zasad diety Dukana. Dieta OXY została jednak ulepszona przez specjalistów, dzięki czemu - zdaniem jej autorów - nie wpływa negatywnie na organizm tak, jak dieta białkowa autorstwa zniesławionego dietetyka. Na czym polega dieta OXY? Ile można na niej schudnąć? I co najważniejsze - czy dieta OXY jest bezpieczna dla zdrowia?

Dieta OXY to trójfazowy system odchudzania, dzięki któremu, jak przekonują twórcy diety, można skutecznie zrzucić zbędne kilogramy (nawet 15!) w 3 tygodnie. Jak dowiadujemy się z oficjalnej strony: dietaoxy.pl, za pośrednictwem której można zakupić gotowy jadłospis, dieta oxy "bazuje na klasycznej diecie białkowej, ale została ulepszona przez naszych ekspertów. Dzięki temu nie niszczy nerek i wątroby [co jest zarzucane diecie Dukana - przyp. red.], a jej stosowanie poprawia ogólną kondycję organizmu i samopoczucie".

Nie przegap

Na czym polega dieta OXY?

Dieta OXY składa się z trzech zróżnicowanych faz, z których każda trwa siedem dni. Przez cały okres trwania diety podstawą menu jest bogaty w antyoksydanty> OXY Shake, który składa się z owoców żurawiny, kefiru i otrąb pszennych. Zdaniem autorów diety, OXY Shake, pity regularnie, ma usuwać toksyny z organizmu, oczyścić drogi moczowe, a co za tym idzie - neutralizować skutki uboczne diety proteinowej, takie jak: zmęczenie, uczucie ciężkości, spadek formy, kłopoty z wypróżnianiem, problemy z nerkami i wątrobą.

Czy żurawina odchudza?

Warto wiedzieć, że żurawina stymuluje przemianę materii, a co za tym idzie - wspomaga proces odchudzania. Wszystko dzięki temu, że zawiera substancje biorące udział w usuwaniu toksyn z organizmu. W trakcie kuracji odchudzającej najlepiej sięgnąć po surowe owoce żurawiny, które w 100 g zawierają tylko ok. 46 kcal.

SPRAWDŹ >> Żurawina: jak zbierać i przechowywać? PRZEPISY

Dieta OXY: etap pierwszy - FAT BURNING

Celem pierwszego etapu diety OXY jest szybkie spalanie tkanki tłuszczowej. W związku z tym w menu osoby odchudzającej się dominuje tylko białko zwierzęce, które, podane w odpowiedniej ilości, intensywnie przyśpiesza spalanie tkanki tłuszczowej i jednocześnie nie wywołuje skutków ubocznych, charakterystycznych dla przedawkowania białka, czyli np. zaburzeń metabolizmu, zmian miażdżycowych, i nie obciąży pracy ważnych narządów, takich jak wątroba i nerki.

Dieta OXY: etap drugi - STEP

Celem drugiego etapu diety OXY jest utrwalanie uzyskanych efektów. W drugim tygodniu trwania diety do jadłospisu zostaje włączone białko roślinne. Według twórców diety, prawidłowy stosunek białka roślinnego do zwierzęcego powinien wynosić 50:50.

Dieta OXY - etap trzeci - BALANCE

Jest to faza stabilizacji całego procesu odchudzania, co ma uchronić osobę odchudzającą się przed efektem jo-jo. Jak przekonują twórcy diety, na tym etapie odchudzania zawartość węglowodanów, białek i tłuszczów jest odpowiednia w stosunku do norm zalecanych przez Instytut Żywności i Żywienia. Zawartość białka stanowi 15-20% ogólnej wartości energetycznej diety, a jego ilość waha się w granicach 65-70 g - czyli tyle, ile powinna wynosić dzienna norma spożycia dla przeciętnej osoby dorosłej.

Ważne

Ważne

Przed przejściem na dietę OXY skonsultuj się z lekarzem lub dietetykiem!

Jak podkreślają administratorzy strony www.dietaoxy.pl "serwis nie jest źródłem wiedzy medycznej, w związku z czym przed skorzystaniem z zawartych w nim porad zaleca się konsultację z lekarzem lub dietetykiem, który powinien ocenić ryzyko związane ze stosowaniem się do informacji zawartych w Serwisie przez konkretnych Użytkowników". Ponadto "żadna informacja zawarta w Programie nie jest poradą medyczną i nie może być traktowana jako substytut wizyty u tych specjalistów".

W związku z tym, jeśli lekarz potwierdzi, że istnieją jakiekolwiek przeciwwskazania do stosowania diety OXY, należy z niej zrezygnować.

Czy dieta OXY jest zdrowa?

Pierwszy etap diety OXY jest bardzo podobny do potępionej nie tylko przez dietetyków, lecz także przez lekarzy, diety Dukana, ponieważ bazuje tylko na białku pochodzenia zwierzęcego. Drugi etap diety OXY został odmieniony poprzez dodanie białka roślinnego. W związku z tym, że okres spożywania samych protein został ograniczony tylko do 2 tygodni, ryzyko, że wywołają one działania niepożądane, jest znikome. Poza tym trzeci etap diety nie jest - jak przekonują jej twórcy - dietą proteinową, tylko zdrową, zbilansowaną dietą, ponieważ dostarcza odpowiednią ilość wszystkich składników odżywczych, które są niezbędne do zaspokojenia potrzeb żywieniowych.

Zatem jakie są wady diety OXY? Dietetycy zgodnie podkreślają, że szybki spadek wagi na początku diety nie jest wynikiem spalenia zbędnej tkanki tłuszczowej, lecz glikogenu - cukru zapasowego, magazynowanego w wątrobie i mięśniach szkieletowych. Dopiero po ok. 2 tygodniach diety organizm powoli zaczyna spalać tłuszcz. W związku z tym każda szybka dieta, a taką właśnie jest dieta OXY, niesie za sobą ogromne ryzyko efektu jo-jo po jej zakończeniu.

To ci się przyda

To ci się przyda

Czy dieta OXY jest skuteczna?

Jak dowiadujemy się z regulaminu diety OXY "Administrator nie daje gwarancji, że produkt nie wywoła u Użytkownika jakichkolwiek skutków ubocznych. Nie dajemy również gwarancji, że Użytkownik osiągnie podawane w Programie efekty. Wielość czynników mających wpływ na odchudzanie powoduje, że Użytkownicy mogą osiągać zróżnicowane efekty. Wobec powyższego Administrator nie udziela jakiejkolwiek gwarancji na osiągnięcie dokładnie określonego w Serwisie i Produkcie rezultatu. Użytkownik może schudnąć, ale nie musi".

Przeciwwskazania do stosowania diety OXY

 • ciąża i laktacja,
 • choroby nerek i wątroby
 • wrzody żołądka i dwunastnicy,
 • obecność kamieni nerkowych,
 • cukrzyca,
 • nietolerancje i alergie pokarmowe na białko,
 • podwyższone wartości prób wątrobowych (AlAT, AspAT), poziom kreatyniny,
 • stwierdzone niedobory pokarmowe,
 • niedokrwistość,
 • okres dojrzewania,
 • obecność innych chorób dietozależnych.

fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij print wydrukuj
Zobacz także
Zdjęcia: Photos.com

Aktualizacja: 28.04.2014

Komentarze (1 - 10 z 32)
SLA, 30.07.2015 15.57
» zgłoś nadużycie » ODPOWIEDZ
Bardzo się dziwię tej wypowiedzi, ponieważ moja 3-osobowa rodzina jest na diecie OXY (wykupionej!) i ubytek wagi męża i syna to około 7 kg, u mnie nieco ponad 3 kg. Przestrzegamy zalecanych składników (chociaż korzystamy z sugerowanych zamienników także) oraz gramatur, i doskonale się czujemy, wyglądamy jakby młodziej i mamy dużo energii. Bardzo restrykcyjnie podchodzimy do ograniczonej ilości soli w potrawach. Co jest w diecie OXY z całą pewnością problematyczne, to ilość pieniędzy wydawanych na zakup produktów (w każdym razie dla trzech osób). Przygotowanie posiłków, przy mądrej organizacji czasu w kuchni, na pewno nie jest dłuższe niż "normalnie". My POLECAMY, bo mimo iż zdajemy sobie sprawę, że na obecnym etapie zaledwie zaczynamy spalać tkankę tłuszczową, po wcześniejszym okresie pozbywania się nadmiaru zgromadzonej w organizmie wody. Na marginesie dodam, że - niestety - chwilowo nasza trójka bardzo mało się rusza, więc nie przyczyniamy się do osiągania lepszych efektów. ;)
 
kula, 10.06.2015 21.36
» zgłoś nadużycie » ODPOWIEDZ
Twój organizm nie jest toporny - po prostu na czymś takim nie da się wiele schudnąć. Zmień dietę na zdrową i zbilansowaną - wyrównaj sobie zapotrzebowanie na BWT, pamiętaj o kaloriach i indeksie glikemicznym oraz ćwiczeniach i kilogramy same będą lecieć.
 
Kaśka, 25.05.2015 11.47
» zgłoś nadużycie » ODPOWIEDZ
Ja niestety nie mam tyle samozaparcia, aby przejść dietę niezależnie jaka ona by była. Moim problemem jest podjadanie i zawsze dieta kończy się atakiem na lodówkę...
 
bogini628, 09.05.2015 17.43
» zgłoś nadużycie » ODPOWIEDZ
Witam. Ja jestem 18 dzień na dieie oxy i mogę powiedzieć,że efekty są,choć spodziewałam się szybszej utraty wagi..Do tej pory schudłam 4 kilo,restrykcyjnie pilnując jadłospisu oraz dodam,że wypijam ok.1,5 litra wody dziennie i ćwiczę codziennie ok.50 minut,do tego jestem w ciągłym ruchu,jeżdzę rowerem i skaczę na skakance. Widocznie mój organizm jest toporny..W pierszym tygodniu detox,bolała mnie głowa i czasami czułam głód (myślę ,że równiez to było spowodowane odstawieniem kawy,cukru,słodyczy,..) Teraz jest lepiej,ale równiez w pierwszych 10 dniach cierpiałam na silne zaparcia i nie obyło się bez Xenna w aptece.Teraz wszystko zaczyna się normalizować. Plusem tej diety jest to,iż moja cera poprawiła się diametralnie i mój narzeczony smieję się,że to jest dieta odmładzająca..,mam również więcej energii i nie odczuwam juz głodu pomiędzy posiłkami..Jestem w połowie drogi i mam nadzieję,że uda mi się jeszcze schudnąć 8 kilo do mojej wymarzonej wagi:) Ja osobiście polecam tą dietę,ponieważ uczy systematyczności w jedzeniu posiłków (przedtem jadłam 1 raz dziennie,głównie obiado-kolację i to co miałam pod ręką..;)) Myślę,że po zakończeniu jej ,nie wrócę już do starych nawyków i do słdyczy,.Dziewczyny,naprawdę warto jej spróbować. Nie jest tania,czasami trzeba się nagimnastykować,ale efekty są,bez względu na wszystko.Jeśli nie masz czasu przyszykować non stop posiłków,to możesz przygotować wcześniej i mieć wolny zas dla siebie. Pozdrawiam wszystkie panie na diecie oxy :)
 
lemonka, 03.05.2015 17.40
» zgłoś nadużycie » ODPOWIEDZ
Moja przygoda z dietą Oxy 28 dniową. W czasie I tygodnia bardzo dobrze się czułam drugi tydzień podobnie, ale zaczęla boleć mnie wątroba po każdym posiłku po III tygodniu zaparcie takie, że aż strach pomimo, że piłam ponad 2 litry wody wątroba oczywiście nadal dokuczała IV tydzień to była walka z bólami i zaparciem oczywiście bez lewatywy się nie obyło. Powiedziałam dosyć po tym wtranżoliłam potrawy z grilla jeden dzień, drugi dzień na trzeci smażona pierś z kurczaka i o dziwo dolegliwości wątrobowe przeszły. Mam teorię, że do tej diety wątroba za mało wydzielała żólci jak zjadłam konkretnie to wątroba się odblokowała wytworzyła żółć która się w niej kumulowała i dolegliwości przeszły. Oczywiście schudłam 7 kg w 5 tygodni ale jakim kosztem dodam, że w czasie diety przyplątało mi się jeszcze zapalenie śluzówki jamy ustnej i z jakiegos powodu dostałam duszności. Byłam u lekarz i powiedział że oczywiście to wina diety nagła radykalna zmiana odżywiania będzie powodować problemy takie jak opisałam. A jakże mam na kolejne miesiące tę dietę, przepisy, tylko nie zamierzam jeszcze raz przechodzić przez koszmar zdrowotny spowodowany tą dietą i jej przepisami. Ta dieta, to będą tylko wskazówki dla mnie, a ja ją jednak przekształcę na bardziej zdrową dla organizmu, czyli już nie tyle białka w tej diecie, przez cały okres diety więcej warzyw i owoców nie tylko w jeden tydzień i trochę. Ogólne wrażenie NIE POLECAM TEJ DIETY OXY uwazam, że jak ktoś chce schudnąc to zmiany powinien wprowadzać powoli i kierować się zdrowym rozsądkiem czyli więcej warzyw, owoców do tego trochę miesa obojetnie gotowane, smazone, duszone czy pieczone byle było nie więcej niż 15 dag na obiad i ewentualnie z 5 dag na kolację, lub sniadanie z jogurtami i kefirami też nie nalezy przesadzać jeden kubeczek lub 2 na dzień starczy. Tak że radziłam, żeby potem nie było że boli po tej diecie.
 
Ateranka, 02.05.2015 19.44
» zgłoś nadużycie » ODPOWIEDZ
ateranka@interia.pl poprosze o przepisy jakby ktos mogl przeslac. Dziekuje.
 
Paulina, 13.04.2015 20.16
» zgłoś nadużycie » ODPOWIEDZ
Dziś zaczynam dietę . Na razie jestem po pierwszym dniu i cały czas czuje ze niestety jestem głodna. Całe szczęście jeszcze kolacja przede mną ☺. Aktualnie mam 60 kg i chce zejść do 50. Dam znać co i jak po kilku dniach.
 
Spasiona Maciora, 22.03.2015 17.09
» zgłoś nadużycie » ODPOWIEDZ
Ponoć dieta oxy jest nawet lepsza od diety Dukana: diety-odchudzajace.info.pl/dieta-bialkowa-dukana-kontra-oxy-wybieramy-lepszy-jadlospis/
 
Dorota, 16.03.2015 12.39
» zgłoś nadużycie » ODPOWIEDZ
Ja jestem na diecie od 02.02.2015 r. obecnie mam 8,5 kg mniej :). Dieta nie jest skomplikowana i bardzo smaczna, jest dużo zamienników produktów, więc jeśli jest coś czego nie lubisz bądź nie ma sezonu możesz zamienić. Niezadowolona 34 - chyba stosowałaś jakąś inną dietę - na pewno nie oxy. Dieta wcale nie jest czasochłonna, a to że posiłki są różnorodne to bardzo dobrze. Nie pamiętam kiedy jadłam tak dobrze, posiłki są kolorowe, smaczne i nie monotonne. Ja jestem BARDZO zadowolona. Dieta godna polecenia
 
niezadowolona34, 06.02.2015 02.21
» zgłoś nadużycie » ODPOWIEDZ
Stosowałam tą dietę 3 tygodnia - pic na wodę fotomontaż - schudłam 1 kg.... czyli nic, mąż przytył 3 kg na tej samej diecie, napisałam do nich reklamację a oni jakoś oględnie odpisująipiszą że minęło 14 dni i nie mam prawa składać reklamacji.... Dieta jest mega czasochłonna i wymagająca,jestciężko utrzymywać i trzymać się wszystkich wytycznych, codziennie nowe posiłki itd. NIE POLECAM i uważam to za oszustwo - same danie jak kaloryczne - pomyślcie - kalafior w kołderce czyli polany zasmażką na maśle mąka podpieczona... Czasm po kolacji miałam wrażenie że pękne a zjadłam ich wytyczne bo było zbyt obficie i zbyt kalorycznie jak dla mnie.
 
następne »
strona 1 z 4
reklama
reklama
DlaPacjentow24.pl
Najpopularniejsze artykuły
Dieta 1500 kcal. Tygodniowy jadłospis w diecie 1500 kalorii. Jak wygląda jadłospis na tydzień w diecie 1500 kcal? Dieta 1500 kcal. Tygodniowy jadłospis w diecie 1500 kalorii. Jak wygląda jadłospis na tydzień w diecie 1500 kcal?

Dieta 1500 kcal sprawia, że nie odczuwasz dotkliwego głodu. Jadłospis w diecie 1500 kcal można tak...

więcej

38603

Ile kalorii ma alkohol? Sprawdź ile kalorii ma piwo, kieliszek wina lub wódki Ile kalorii ma alkohol? Sprawdź ile kalorii ma piwo, kieliszek wina lub wódki

Alkohol ma dużo kalorii - i to kalorii pustych, czyli takich, które nie niosą ze sobą żadnych...

więcej

27421

Dieta na płaski brzuch: jadłospis. Jak wygląda jadłospis w diecie na płaski brzuch? Dieta na płaski brzuch: jadłospis. Jak wygląda jadłospis w diecie na płaski brzuch?

Jadłospis dieta na płaski brzuch ma bardzo urozmaicony. Jest w nim dużo warzyw, błonnika, potrawy...

więcej

36799

JAK SZYBKO SCHUDNĄĆ? Skuteczne diety, szybkie odchudzanie. Podpowiadamy jak szybko schudnąć JAK SZYBKO SCHUDNĄĆ? Skuteczne diety, szybkie odchudzanie. Podpowiadamy jak szybko schudnąć

Jak szybko schudnąć? Za miesiąc ślub, za 2 tygodnie musimy się zmieścić w sukienkę na imprezę albo...

więcej

44597

Znajdź badanie

Wybierz badanie

albo

albo

Alfabetyczny indeks badań

a b c d e f g h i k
l m n o p r s t u v
w z ż
Eksperci

Proponuję udać się na badanie składu ciała. Takie badanie wykonywane cyklicznie, raz na 2-3 tygodnie, zobrazuje, co się dzieje w organizmie. Czy traci pani wodę, mięśnie, tkankę tłuszczową czy...

Najlepiej śniadanie jadać do 0,5-1 godziny po wstaniu z łóżka, a kolejne posiłki jadać co 3-4 godz. i kolację na około 3 godz. przed snem. Wszystko zależy od tego, jak obfite są posiłki. Jeżeli...

O tym, czy twoja śluzówka jest już wyleczona, może zaświadczyć tylko badanie (np. gastroskopia) i na eksperymenty dietetyczne, jako identyfikator bym nie liczyła. Szczególnie jeśli palisz papierosy,...

Grupy wsparcia
data

Wrzesień 03, 2015

Słyszałem raczej złe opinie o tej kawie, lecz chętnie poznam szczegóły Zielona kawa jest wstrętna w smaku. Piłam ją przez dłuższy czas i nie zgubiłam ani jednego przeklętego kilograma. Szkoda kasy i psucia smaku.

data

Wrzesień 02, 2015

Wystarczy liczenie makroskładników i korzystanie z odpowiednich źródeł pożywienia - samopoczucie od razu lepsze :)

data

Sierpień 26, 2015

Hej, do ćwiczeń trzeba mieć wysokoproteinową dietę - wtedy ładnie stracisz tłuszcz, a mięśnie pozostaną bez szwanku i będą się ładnie kształtować. Ja fajnie schudłam na gotowej diecie i zestawie ketoaktiv, ale wiem, że nie każdego stać na wydanie 300 zł. Choć z drugiej strony przyznam, że...

data

Sierpień 20, 2015

Też byłam u pseudodietetyka, ale niewiele mi pomógł, niestety. W moim przypadku najważniejsze okazały się proste reguły i mała dowolność w kwestii kombinowania i nadużywania zakazanych potraw. Długo męczyłam się na różnych dietach, ale schudłam 12 kg na produktach białkowych ketoaktiv...

reklama
Zdrowa społeczność

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.