Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia - bezpłatne badania profilaktyczne, porady specjalistów

Autor: Materiały prasowe

Bezpłatne badania profilaktyczne, porady specjalistów, warsztaty edukacyjne, animacje dla najmłodszych, konkursy, maraton fitness i „Bieg po zdrowie” – to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych przez organizatorów Wrocławskich Dni Promocji Zdrowia. Impreza odbędzie się już 24 i 25 września na Wyspie Słodowej. Poradnikzdrowie.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

10. Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia rozpocznie peleton rowerowy, który 24 września przejedzie ulicami Wrocławia, pokonując ok. 7 kilometrów, by ostatecznie dojechać na Wyspę Słodową. Peleton organizowany jest pod hasłem „Wybierz zdrowie. Jedź z nami!”. Start o godz. 10.00 spod Hali Stulecia (na peleton obowiązują zapisy).

Również w sobotę, 24 września, od godz. 12.30 na Wyspie Piaskowej będzie można wziąć udział w „Biegu po zdrowie” – drużynowej grze terenowej z elementami profilaktyki zdrowotnej. Uczestnicy będą mieli do pokonania 12 stanowisk owocowo-warzywnych. Przy każdym z nich w zamian za wykonanie prostego zadania ruchowego otrzymają składnik potrzebny do przyrządzenia smakowitego i zdrowego koktajlu. Po zebraniu wszystkich składników drużyna uda się do stanowiska kulinarnego, gdzie przygotuje koktajle ze zgromadzonych składników. Na trzy najlepsze drużyny czekać będą nagrody. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest on-line na: wcrs.wroclaw.pl/biegpozdrowie2016

10. Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia - bezpłatne badania

Wśród specjalistów, którzy będą udzielać porad na Wyspie Słodowej, będą m.in. stomatolodzy, dermatolodzy, psycholodzy, fizjoterapeuci, pielęgniarki, położne i dietetycy. Chętni będą mogli wykonać badania profilaktyczne tj. zmierzyć poziom:

Udział we Wrocławskich Dniach Promocji Zdrowia jest bezpłatny.

Odbędą się pokazy i nauka udzielania pierwszej pomocy, honorowa zbiórka krwi oraz rejestracja potencjalnych dawców szpiku kostnego.

O zaspokojenie apetytu i pragnienia uczestników zadbają food trucki ze zdrową żywnością. Zapraszamy także na pokaz gotowania, gry i zabawy dla dzieci oraz inne pokazy na scenie.

Dni Promocji Zdrowia zakończa się w niedzielę, 25 września dwugodzinnym maratonem fitness, który poprowadzą instruktorzy z klubów skupionych wokół wrocławskiej karty sportowej fitWRO: Fitness Błękitna Laguna oraz Centrum Sportowo-Rekreacyjne „Krakowska 98”. W programie maratonu, który rozpocznie się o godz. 16.00, znajdą się: zumba, body shape i shape brazylijski. Zapisy: miastowformie.pl/maratonfitness

Więcej informacji dotyczących atrakcji na stronie internetowej: www.miastowformie.pl oraz na Facebooku.

Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia

Organizatorem kampanii zdrowotnej są Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia oraz Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego.

Galeria: Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij print wydrukuj
Zobacz także
Dzień Zdrowia na Uczelni Łazarskiego - darmowe badania profilaktyczne w Warszawie

Dzień Zdrowia na Uczelni Łazarskiego - darmowe badania profilaktyczne w Warszawie

Bezpłatne badania na Śląsku w ramach Mobilnego Miesiąca Zdrowia

Bezpłatne badania na Śląsku w ramach Mobilnego Miesiąca Zdrowia

Bezpłatne badania i konsultacje medyczne w całej Polsce

Bezpłatne badania i konsultacje medyczne w całej Polsce

Zdjęcia: materiały prasowe

Aktualizacja: 16.09.2016

DlaPacjentow24.pl
Najpopularniejsze artykuły
"Klinika urody" - jak zgłosić się do programu TVN Style? Zobacz, co możesz zrobić, żeby zmienić swój wygląd

"KLINIKA URODY" - rusza nabór do nowej edycji! Chcesz wziąć udział w programie TVN Style? Jeśli...

więcej

26

Pakiet onkologiczny - diabeł tkwi w szczegółach Pakiet onkologiczny - diabeł tkwi w szczegółach

Wprowadzeniu nowego systemu leczenia raka, zwanego pakietem onkologicznym, towarzyszyły szczytne...

więcej

24

''Czas na zmiany'' - nowy program TVN Style o medycynie estetycznej. Jak wziąć udział w castingu?

''Czas na zmiany'' to nowy program o medycynie estetycznej w TVN Style. W programie mogą wziąć...

więcej

16

Ministerstwo Zdrowia skazuje Polki z mięśniakami na usunięcie macicy Ministerstwo Zdrowia skazuje Polki z mięśniakami na usunięcie macicy

Ministerstwo Zdrowia nie zgodziło się na refundowanie jedynego leku dla kobiet z mięśniakami...

więcej

15

Znajdź badanie

albo

albo

Alfabetyczny indeks badań

a b c d e f g h i k
l m n o p r s t u v
w z ż
Eksperci

Tak, jednym z powikłań przyjmowania doustnie tabletek antykoncepcyjnych są bóle żołądka. Radzę powiedzieć o tym lekarzowi prowadzącemu i zastanowić się nad zamianą drogi podania hormonów.

Zdrowa społeczność

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.