Śląski Klaster Leczenia Niepłodności rozpoczął swoją działalność w Katowicach

Autor: Joanna Anczura - artykuł pochodzi z miesięcznika "Zdrowie"

Śląski Klaster Leczenia Niepłodności zrzesza instytucje i firmy, których działalność związana jest z tematyką niepłodności. Celem Śląskiego Klastra Leczenia Niepłodności jest wypracowywanie skutecznych rozwiązań w tej dziedzinie, dlatego też nawiązuje on współpracę z placówkami naukowo-badawczymi.

Śląski Klaster Leczenia Niepłodności ma na celu poszukiwanie nowych rozwiązań w zakresie leczenia niepłodności.

Śląski Klaster Leczenia Niepłodności rozpoczął swoją działalność w Katowicach

Śląski Klaster Leczenia Niepłodności (SKLN) został utworzony w Katowicach i zrzesza podmioty specjalizujące się wyłącznie w tej dziedzinie. Pięć pierwszych instytucji, które tworzą klaster to: Uniwersytet Śląski w Katowicach, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach i Politechnika Śląska w Gliwicach, a także katowicka Fundacja Gyncentrum oraz Klinika Leczenia Niepłodności i Diagnostyki Prenatalnej Gyncentrum. Inicjatorom zależy na tym, by dzięki współpracy naukowców i lekarzy pojawiły się skuteczne rozwiązania, mogące pomóc parom z problemem niepłodności. Dążą do tego, by ulepszać funkcjonujące już formy terapii, ale także prowadzić innowacyjne projekty naukowo-badawcze. Celem Śląskiego Klastra Leczenia Niepłodności jest także udzielanie wsparcia merytorycznego nie tylko jego członkom, ale i samorządom w sprawie finansowania procedury in vitro.

Śląski Klaster Leczenia Niepłodności ma już na koncie pierwsze sukcesy: 14 zrealizowanych projektów, 2 konferencje oraz 9 współpracujących z klastrem partnerów.

Śląski Klaster Leczenia Niepłodności: jak zostać członkiem?

Członkami Śląskiego Klastra Leczenia Niepłodności mogą być firmy, instytucje, organizacje, jednostki organizacyjne, które nie posiadają osobowości prawnej, a także osoby prawne. Uczestnictwo w klastrze jest dobrowolne, a udział w nim otwarty dla wszystkich. Swoje zgłoszenia do Śląskiego Klastra Leczenia Niepłodności należy zgłaszać poprzez wypełnienie specjalnego formularza, dostępnego na stronie internetowej SKLN.

fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij print wydrukuj
Zobacz także
Zdjęcia: thinkstockphotos.com

Aktualizacja: 04.04.2017

DlaPacjentow24.pl
Najpopularniejsze artykuły
Skażone jajka. Czy fipronil w jajkach jest groźny? Skażone jajka. Czy fipronil w jajkach jest groźny?

Czy Polacy jedzą skażone fipronilem jajka? Okazuje się, że jajka ze środkiem biobójczym znalazły...

więcej

80

8 najczęściej zadawanych pytań na temat PNEUMOKOKÓW 8 najczęściej zadawanych pytań na temat PNEUMOKOKÓW

Pneumokoki to drażliwy temat. Wielu młodych rodziców nie wie, jakie skutki dla ich dziecka może...

więcej

75

Przez kleszcza Sebastian zapadł w śpiączkę. Możesz mu pomóc! Przez kleszcza Sebastian zapadł w śpiączkę. Możesz mu pomóc!

Kleszczowe Zapalenie Mózgu (KZM) to choroba, na którą nie ma lekarstwa. Cztery lata temu przekonał...

więcej

38

"Klinika urody" - jak zgłosić się do programu TVN Style? Zobacz, co możesz zrobić, żeby zmienić swój wygląd

"KLINIKA URODY" - rusza nabór do nowej edycji! Chcesz wziąć udział w programie TVN Style? Jeśli...

więcej

21

Znajdź badanie

albo

albo

Alfabetyczny indeks badań

a b c d e f g h i k
l m n o p r s t u v
w z ż
Eksperci

Lekarz może badać piersi zarówno przed, jak i po badaniu ginekologicznym. Jest to bez znaczenia. Radzę zapytać lekarza, o ile sam nie powie, w jakiej kolejności będzie Panią badał i rozebrać się nie...

Zdrowa społeczność

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.