Śląski Klaster Leczenia Niepłodności rozpoczął swoją działalność w Katowicach

2017-04-06 14:05

Śląski Klaster Leczenia Niepłodności zrzesza instytucje i firmy, których działalność związana jest z tematyką niepłodności. Celem Śląskiego Klastra Leczenia Niepłodności jest wypracowywanie skutecznych rozwiązań w tej dziedzinie, dlatego też nawiązuje on współpracę z placówkami naukowo-badawczymi.

Śląski Klaster Leczenia Niepłodności rozpoczął swoją działalność w Katowicach
Autor: thinkstockphotos.com Śląski Klaster Leczenia Niepłodności ma na celu poszukiwanie nowych rozwiązań w zakresie leczenia niepłodności.

Śląski Klaster Leczenia Niepłodności (SKLN) został utworzony w Katowicach i zrzesza podmioty specjalizujące się wyłącznie w tej dziedzinie. Pięć pierwszych instytucji, które tworzą klaster to: Uniwersytet Śląski w Katowicach, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach i Politechnika Śląska w Gliwicach, a także katowicka Fundacja Gyncentrum oraz Klinika Leczenia Niepłodności i Diagnostyki Prenatalnej Gyncentrum. Inicjatorom zależy na tym, by dzięki współpracy naukowców i lekarzy pojawiły się skuteczne rozwiązania, mogące pomóc parom z problemem niepłodności. Dążą do tego, by ulepszać funkcjonujące już formy terapii, ale także prowadzić innowacyjne projekty naukowo-badawcze. Celem Śląskiego Klastra Leczenia Niepłodności jest także udzielanie wsparcia merytorycznego nie tylko jego członkom, ale i samorządom w sprawie finansowania procedury in vitro.

Śląski Klaster Leczenia Niepłodności ma już na koncie pierwsze sukcesy: 14 zrealizowanych projektów, 2 konferencje oraz 9 współpracujących z klastrem partnerów.

Śląski Klaster Leczenia Niepłodności: jak zostać członkiem?

Członkami Śląskiego Klastra Leczenia Niepłodności mogą być firmy, instytucje, organizacje, jednostki organizacyjne, które nie posiadają osobowości prawnej, a także osoby prawne. Uczestnictwo w klastrze jest dobrowolne, a udział w nim otwarty dla wszystkich. Swoje zgłoszenia do Śląskiego Klastra Leczenia Niepłodności należy zgłaszać poprzez wypełnienie specjalnego formularza, dostępnego na stronie internetowej SKLN.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki