Ruszyła kampania społeczna „Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży”

Miesięcznik „M jak mama” i serwis Mjakmama.pl zainaugurowały nową odsłonę kampanii społecznej pod hasłem „Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży”. Akcja organizowana jest po raz siódmy i będzie trwać do czerwca. Poradnikzdrowie.pl jest patronem medialnym akcji.

Kampania społeczna „Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży”

„Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży” to kampania społeczna, której celem jest przypomnienie o odpowiednim zachowaniu w miejscach publicznych wobec kobiet w ciąży. Chodzi o zwykłe ludzkie odruchy, takie jak ustąpienie miejsca w środkach komunikacji miejskiej, ustąpienie pierwszeństwa w kolejce w sklepie, w aptece, na poczcie, w gabinecie lekarskim, a także udzielenie pomocy w razie potrzeby.

W ramach akcji w całej Polsce pojawią się reklamy i plakaty nawołujące do okazywania życzliwości kobietom ciężarnym. Zobaczyć je można w sieci Carrefour, w Multikinie, w tramwajach warszawskich i pociągach Kolei Mazowieckich, a także w mediach ogólnopolskich: „Zdrowie”, „Sens”, „M jak mama”, „Super Express”, „M jak mieszkanie”, „Moje Mieszkanie”, „Podróże”, Radio Wawa, Poradnikzdrowie.pl, Se.pl, Urzadzamy.pl, Muratordom.pl, Mjakmama.pl. Cykl publikacji w „M jak mama” i Mjakmama.pl będzie przybliżał problemy, z jakimi borykają się kobiety w ciąży, funkcjonując w przestrzeni publicznej. Obie redakcje zachęcają również do wypowiedzi na forum w temacie kampanii, aby wspólnie z przyszłymi mamami stworzyć listę przywilejów dla nich.

Kampania jest odpowiedzią na powtarzające się sygnały od Czytelniczek „M jak mama” i Użytkowniczek Mjakmama.pl, dotyczące przypadków lekceważenia i nieżyczliwego traktowania ciężarnych. Kobiety często słyszą, że „ciąża to nie choroba”. Jest to prawda, ale prawdą jest także, iż ciąża jest potężnym obciążeniem dla organizmu kobiety, serce kobiety w ciąży pracuje w takim tempie, jakby cały czas biegła truchtem, ciąża powoduje także dokuczliwe bóle mięśni, zwłaszcza w okolicy lędźwiowo-krzyżowej.

Partnerzy strategiczni akcji: Dada i Enfamil.
Partnerzy: Folik, Bio – Oil, Pelafen Mama, Carrefour, Health TV, Tramwaje Warszawskie, Koleje Mazowieckie, Multikino.
Patroni medialni: Radio WAWA, miesięcznik „Sens”, miesięcznik „Zdrowie”, Poradnikzdrowie.pl

W kampanię zaangażowała się również popularna graficzka młodego pokolenia: Olga Bugała-Kamińska, która stworzyła serię rysunków ukazujących problemy kobiet w ciąży.

Warto wiedzieć

Ważne

Miesięcznik „M jak mama” od dekady wspiera Polki w przełomowym dla ich życia momencie – w czasie ciąży oraz podczas pierwszych miesięcy macierzyństwa. Oferuje fachowe materiały poradnikowe wsparte rzetelną i profesjonalną wiedzą. Stałymi współpracownikami redakcji są wybitni specjaliści w zakresie ginekologii, położnictwa i neonatologii z największych ośrodków medycznych z całej Polski. „M jak mama” jest organizatorem wielu konkursów i akcji społecznych, z których najpopularniejsze to: plebiscyt „Złoty Brzuszek” na najlepsze produkty dla mam i dzieci; kampania społeczna „Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży”; akcja „Punkt dla mamy”, dzięki której stworzono bazę miejsc przyjaznych dla rodziców z małymi dziećmi.

fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij print wydrukuj
Zobacz także
Tagi: patronujemy
Zdjęcia: Materiały prasowe

Aktualizacja: 31.03.2017

DlaPacjentow24.pl
Najpopularniejsze artykuły
Przepis na długowieczność: jak dożyć w zdrowiu 100 lat? Przepis na długowieczność: jak dożyć w zdrowiu 100 lat?

Czy istnieje recepta na długowieczność? Dan Buettner w książce "Niebieskie strefy" opowiada o...

więcej

10

"Zioła dla smaku, zdrowia i urody" - premiera książki Małgorzaty Kaczmarczyk o bogactwie natury ukrytym w ziołach

W "Ziołach dla smaku, zdrowia i urody" Małgorzaty Kaczmarczyk znajdziesz informacje o tym, jak...

więcej

5

Mocne plecy. Jak się ustawić na całe życie Mocne plecy. Jak się ustawić na całe życie

Książka "Mocne plecy. Jak się ustawić na całe życie", której autorami są Frédéric Srour i...

więcej

4

Słodkie i zdrowe, czyli desery, które możesz jeść codziennie Słodkie i zdrowe, czyli desery, które możesz jeść codziennie

Chcesz się zdrowo odżywiać, ale nie wyobrażasz sobie życia bez słodyczy? Na szczęście są sposoby,...

więcej

3

Znajdź badanie

albo

albo

Alfabetyczny indeks badań

a b c d e f g h i k
l m n o p r s t u v
w z ż
Eksperci

Nie wymienia się Mozarinu wśród preparatów wpływających na skuteczność hormonalnych tabletek antykoncepcyjnych. Najprawdopodobniej z powodu braku odpowiednich badań. Jednak znając mechanizm działania...

Zdrowa społeczność

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.