Ogólnopolska kampania „Diagnostyka jajnika – Twoja historia nie musi być złośliwa…”

Autor: Materiały prasowe organizatorów kampanii „Diagnostyka jajnika – Twoja historia nie musi być złośliwa…”

27 października br. w Warszawie zainaugurowano drugą odsłonę Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej "Diagnostyka jajnika - Twoja historia nie musi być złośliwa". Celem akcji jest zachęcenie kobiet do badań ginekologicznych oraz genetycznych. Jej ambasadorkami zostały aktorka Anna Korcz i jej córka Ania.

Ogólnopolska kampania „Diagnostyka jajnika – Twoja historia nie musi być złośliwa…”

Ogólnopolska kampania „Diagnostyka jajnika – Twoja historia nie musi być złośliwa…”

62 proc. kobiet bardzo rzadko lub w ogóle nie rozmawia w rodzinie o chorobach kobiecych. Dla więcej, niż co drugiej Polki, rozmowy są krępujące. Co czwarta wstydzi się rozmawiać na temat chorób kobiecych nawet z lekarzem. Taką rozmowę najczęściej prowokuje przypadek zachorowania w najbliższym otoczeniu, bądź choroba znanej osoby. Brak wiedzy oraz poczucie „mnie to nie dotyczy” – to jeden  z głównych powodów niepodejmowania rozmów (…)”. To fragment wyników badań pt. „Zmowa milczenia”*, jakie przeprowadziła na zlecenie Kwiatu Kobiecości firma IQS.

W dalszym ciągu wiedza na temat profilaktyki nowotworowej w Polsce jest na niskim poziomie, a niemal co trzecia kobieta nie wie jakie badania powinna wykonać w przypadku obciążeń genetycznych nowotworami ginekologicznymi” – stwierdza Ida Karpińska, Prezes Ogólnopolskiej Organizacji Kwiat Kobiecości.

Fundacja już po raz drugi organizuje kampanię „Diagnostyka jajnika”, która ma uświadomić kobietom jak ważny jest to temat.

Warto wiedzieć

Ważne

Celem kampanii „Diagnostyka jajnika – Twoja historia nie musi być złośliwa…” jest przekonanie kobiet do regularnych badań ginekologicznych i zachęcenie ich do szczerych rozmów rodzinnych o chorobach kobiecych. Szczegóły na stronie www.kwiatkobiecosci.pl

62% kobiet bardzo rzadko lub w ogóle nie rozmawia w rodzinie o chorobach kobiecych

Źródło: youtube.com/Kwiatkobiecosci

fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij print wydrukuj
Zobacz także
Zdjęcia: materiały prasowe

Aktualizacja: 29.09.2016

DlaPacjentow24.pl
Najpopularniejsze artykuły
"Klinika urody" - jak zgłosić się do programu TVN Style? Zobacz, co możesz zrobić, żeby zmienić swój wygląd

"KLINIKA URODY" - rusza nabór do nowej edycji! Chcesz wziąć udział w programie TVN Style? Jeśli...

więcej

54

"Weterani. Wyrwani śmierci" - historie polskich żołnierzy, którzy cudem przeżyli w Afganistanie - od 25 maja w FOKUS TV "Weterani. Wyrwani śmierci" - historie polskich żołnierzy, którzy cudem przeżyli w Afganistanie - od 25 maja w FOKUS TV

"Weterani. Wyrwani śmierci" to 8-odcinkowy serial dokumentalny, ukazujący wojnę oczami polskich...

więcej

48

Zapisz się do newslettera poradnikzdrowie.pl i wygraj voucher na bezpłatne badania cytologiczne! Zapisz się do newslettera poradnikzdrowie.pl i wygraj voucher na bezpłatne badania cytologiczne!

Vouchery na bezpłatne badania cytologiczne czekają na nasze czytelniczki - wystarczy, że zapiszesz...

więcej

41

''Czas na zmiany'' - nowy program TVN Style o medycynie estetycznej. Jak wziąć udział w castingu?

''Czas na zmiany'' to nowy program o medycynie estetycznej w TVN Style. W programie mogą wziąć...

więcej

40

Znajdź badanie

albo

albo

Alfabetyczny indeks badań

a b c d e f g h i k
l m n o p r s t u v
w z ż
Eksperci

Masa płodu jest mała jak na ciążę donoszoną. Różne mogą być przyczyny małej masy, na przykład Pani i mąż jesteście drobnej budowy, jest hipotrofia, niewydolność łożyska, nadciśnienie, choroba nerek...

Nie pisze Pani, czy coś w ostatnim czasie zmieniło się u Pani w życiu, może pojawił się jakiś stres, który może powodować problemy z mową albo np. korygowała sobie Pani uzębienie, co też ma...

Zdrowa społeczność

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.