Ciesz się ciszą i wygrywaj

Organizatorzy kampanii "Ciesz się ciszą", chcą zwrócić uwagę na to, jak ważny jest komfort ciszy w życiu człowieka. Dowiedz się, dlaczego warto pobrać darmową aplikację "Ciesz się ciszą", przeznaczoną na urządzenia mobilne i wziąć udział w konkursie.

Wiadomo nie od dziś, że w tętniących życiem cywilizacji miastach komfort ciszy jest towarem deficytowym. Wielu z nas nie zdaje sobie jednak sprawy, jak ważną rolę odgrywa ona w funkcjonowaniu naszego organizmu i jak doskonale wpływa na nasze samopoczucie. Podczas dwuminutowej ciszy jesteśmy w stanie bardziej się zrelaksować, niż gdybyśmy poświęcili ten czas na słuchanie muzyki relaksacyjnej. Zdaniem naukowców cisza przyczynia się do redukcji stresu i napięć nerwowych z nim związanych. Podczas ciszy nasz mózg ma lepsze warunki do pracy - łatwiej wtedy identyfikuje emocje i pobudza kreatywność.

Organizatorzy kampanii "Ciesz się ciszą", która rozpoczęła się 15 września i trwać będzie dwa miesiące, chcą zwrócić uwagę na to, jak ważny jest komfort ciszy w życiu człowieka. Dlatego jeśli Ty również zwracasz uwagę na poziom i uciążliwość dźwięków w swoim otoczeniu, pobierz darmową aplikację "Ciesz się ciszą", przeznaczoną na urządzenia mobilne i weź udział w konkursie.

Aplikacja jest dostępna w Google Play, App Store i na stronie www.cieszsiecisza.pl. Za jej pomocą będziesz mógł sprawdzić poziom hałasu w domu, pracy, szkole i każdym innym miejscu, w którym się znajdujesz. Zachęć do wykonywania pomiarów również rodzinę i znajomych, bo dwa miasta, których mieszkańcy najbardziej zaangażują się w akcję, otrzymają materiały budowlane o łącznej wartości 100 tys. zł na renowację budynków użytku publicznego. Organizatorzy przewidzieli również nagrody indywidualne – w każdym tygodniu trwania akcji osoba, która dokona największej ilości pomiarów, otrzyma zestaw relaksacyjny. Konkurs odbywa się na skalę krajową, więc zacznij pomiary już dziś.

Szczegółowe informacje na stronie www.cieszsiecisza.pl, gdzie znajdziesz również link do pobrania aplikacji.

fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij print wydrukuj
Zobacz także
Tagi: hałas, konkurs
Zdjęcia: Materiały prasowe

Aktualizacja: 18.10.2016

DlaPacjentow24.pl
Najpopularniejsze artykuły
Skażone jajka. Czy fipronil w jajkach jest groźny? Skażone jajka. Czy fipronil w jajkach jest groźny?

Czy Polacy jedzą skażone fipronilem jajka? Okazuje się, że jajka ze środkiem biobójczym znalazły...

więcej

80

8 najczęściej zadawanych pytań na temat PNEUMOKOKÓW 8 najczęściej zadawanych pytań na temat PNEUMOKOKÓW

Pneumokoki to drażliwy temat. Wielu młodych rodziców nie wie, jakie skutki dla ich dziecka może...

więcej

75

Przez kleszcza Sebastian zapadł w śpiączkę. Możesz mu pomóc! Przez kleszcza Sebastian zapadł w śpiączkę. Możesz mu pomóc!

Kleszczowe Zapalenie Mózgu (KZM) to choroba, na którą nie ma lekarstwa. Cztery lata temu przekonał...

więcej

38

Ministerstwo Zdrowia skazuje Polki z mięśniakami na usunięcie macicy Ministerstwo Zdrowia skazuje Polki z mięśniakami na usunięcie macicy

Ministerstwo Zdrowia nie zgodziło się na refundowanie jedynego leku dla kobiet z mięśniakami...

więcej

21

Znajdź badanie

albo

albo

Alfabetyczny indeks badań

a b c d e f g h i k
l m n o p r s t u v
w z ż
Eksperci

Lekarz może badać piersi zarówno przed, jak i po badaniu ginekologicznym. Jest to bez znaczenia. Radzę zapytać lekarza, o ile sam nie powie, w jakiej kolejności będzie Panią badał i rozebrać się nie...

Zdrowa społeczność

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.