Światowy Dzień Zespołu Downa znowu w Polsce – druga edycja akcji Linia Prosta

Weź udział w drugiej odsłonie kampanii #LiniaProsta, której celem jest zbiórka środków na funkcjonowanie projektu „Mieszkanie chronione”. Inicjatywa ma pomagać osobom z zespołem Downa w nabywaniu umiejętności koniecznych do samodzielnego funkcjonowania w społeczeństwie.

Światowy Dzień Zespołu Downa znowu w Polsce  – druga edycja akcji Linia Prosta

21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny. To także Światowy Dzień Zespołu Downa.

Z zespołem Downa wiąże się wiele mitów społecznych, w tym przekonanie, że wszystkie osoby dotknięte nim nie mogą samodzielnie funkcjonować. Kampania #LiniaProsta walczy z tymi stereotypami. Już drugi rok z rzędu zachęca do wsparcia osób z zespołem Downa i ich rodzin i w ten sposób pomóc im żyć w społeczeństwie.

Jak można pomóc?

W tym roku każdy może dołożyć swoją cegiełkę, by dać osobom z zespołem Downa szansę na samodzielne życie. Na stronie pomagamy.im/liniaprosta można dołączyć do kampanii #LINIAPROSTA i wesprzeć zbiórkę na projekt „Mieszkanie chronione”. Celem trwającej do 30 kwietnia 2018 roku akcji jest sfinansowanie funkcjonowania mieszkania, w którym podopieczni Stowarzyszenia Bardziej Kochani przez kolejny rok będą uczyć się wykonywać codzienne czynności, by w przyszłości dzięki temu móc samodzielnie funkcjonować. Roczny koszt utrzymania mieszkania treningowego to 200 tysięcy złotych. Ta suma to nie tylko czynsz – to również żywność, pensje terapeutów czy transport.

Telewizja Lifetime i Stowarzyszenie Bardziej Kochani zapraszają do tej akcji wszystkich ludzi dobrej woli, którzy 21 marca będą chcieli wyrazić swoje wsparcie dla osób z zespołem Downa i ich rodzin. Wystarczy narysować na dłoni poprzeczną linię, zrobić zdjęcie, zamieścić je tego dnia w swoich kanałach społecznościowych razem z hasztagiem #LiniaProsta z zaproszeniem do odwiedzenia strony pomagamy.im/liniaprosta.

O mieszkaniu chronionym

W Polsce istnieje niewiele ośrodków, w których osoby z zespołem Downa i upośledzeniem umysłowym uczą się jak samodzielnie funkcjonować. Projekt Stowarzyszenia Bardziej Kochani, wspierany przez kampanię #LINIAPROSTA, ma na celu rehabilitację usamodzielniającą podopiecznych. W mieszkaniu tym, pod okiem opiekunów uczą się oni samodzielnego życia, poprzez różnego rodzaju treningi np. kulinarne czy porządkowe. Aby każdy z lokatorów czuł się komfortowo i mógł maksymalnie skorzystać z sesji treningowych, mieszkanie przeznaczone jest dla czterech osób i ma charakter rotacyjny. Można przebywać w nim od kilku tygodni do trzech miesięcy.

Warto wiedzieć

Ważne

Stowarzyszenie BARDZIEJ KOCHANI działa od 1997 roku i prowadzi specjalistyczny punkt informacji i wsparcia, w ramach którego działa telefon zaufania. Organizuje konferencje naukowe, warsztaty i szkolenia dotyczące zespołu Downa. Dodatkowo proponuje małym dzieciom zajęcia wspomagające rozwój, konsultacje i warsztaty, a dla starszych zajęcia sportowe, basenowe. Stowarzyszenie BARDZIEJ KOCHANI jest organizacją pożytku publicznego (OPP), KRS 0000032355.

Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij print wydrukuj
Zobacz także
Zdjęcia: mat. prasowe

Aktualizacja: 21.03.2018

DlaPacjentow24.pl
Najpopularniejsze artykuły
Pakiet onkologiczny - diabeł tkwi w szczegółach Pakiet onkologiczny - diabeł tkwi w szczegółach

Wprowadzeniu nowego systemu leczenia raka, zwanego pakietem onkologicznym, towarzyszyły szczytne...

więcej

35

12 najgroźniejszych bakterii, na które nie działają antybiotyki [LISTA] 12 najgroźniejszych bakterii, na które nie działają antybiotyki [LISTA]

Światowa Organizacja Zdrowia WHO opublikowała listę 12 najbardziej niebezpiecznych dla zdrowia i...

więcej

16

Brak leku w aptece? Winny odwrócony łańcuch dystrybucji Brak leku w aptece? Winny odwrócony łańcuch dystrybucji

Od dłuższego czasu Polacy mają problem ze zdobyciem ważnych leków. Sytuacja ta dotyczy ponad 200...

więcej

16

Epidemia odry w Polsce. Dlaczego odra jest groźna? Epidemia odry w Polsce. Dlaczego odra jest groźna?

Epidemia odry wybuchła w jednych z zakładów mięsnych w Polsce. Na odrę zachorowało już kilku...

więcej

14

Znajdź badanie

albo

albo

Alfabetyczny indeks badań

a b c d e f g h i k
l m n o p r s t u v
w z ż
Eksperci

Mogę jedynie Pani napisać, że kobiety karmiące piersią nie powinny przyjmować Dalacinu. Radziłabym powtórnie skonsultować się ze stomatologiem i poprosić, aby zalecił Pani antybiotyk, który może być...

Zdrowa społeczność

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.