Ogólnopolski Protest Fizjoterapeutów 26 lutego 2016 roku

3 komentarze
Autor: opracowano na podstawie materiałów prasowych Stowarzyszenia Fizjoterapia Polska

W piątek, 26 lutego 2016 roku, o godzinie 11.00 pod Sejmem RP w Warszawie rozpocznie się Ogólnopolski Protest Fizjoterapeutów. Fizjoterapeuci chcą w ten sposób wyrazić swój kategoryczny sprzeciw wobec nowelizacji "Ustawy o zawodzie fizjoterapeuty". Jeżeli nowelizacja wejdzie w życie, pseudospecjaliści w dalszym ciągu będą mogli podawać się za fizjoterapeutów i zagrażać zdrowiu i życiu pacjentów.

W piątek, 26 lutego 2016 roku, o godzinie 11:00 pod Sejmem RP w Warszawie rozpocznie się Ogólnopolski Protest Fizjoterapeutów. Fizjoterapeuci chcą w ten sposób wyrazić swój kategoryczny sprzeciw wobec nowelizacji "Ustawy o zawodzie fizjoterapeuty". Ustawa ta reguluje m.in. kwestie wykonywania zawodu fizjoterapeuty, kształcenia oraz odpowiedzialności zawodowej. Dzięki niej już żaden hochsztapler nie będzie mógł podszywać się pod rehabilitanta. Jeśli jednak nowelizacja wejdzie w życie, pseudospecjaliści w dalszym ciągu będą mogli podawać się za fizjoterapeutów i zagrażać zdrowiu i życiu pacjentów.

Ogólnopolski Protest Fizjoterapeutów

Podczas demonstracji planujemy miedzy innymi wręczyć Marszałkowi Sejmu RP petycję z żądaniem przerwania dalszego procesu legislacyjnego złożonej przez grupę Posłów nowelizacji Ustawy o zawodzie fizjoterapeuty i rozpoczęcie 31 maja 2016 roku wdrażania Ustawy podpisanej przez Prezydenta RP. Planujemy również przemarsz spod Sejmu pod Pałac Prezydencki oraz siedzibę Ministerstwa Zdrowia. Demonstrację zakończymy około godziny 15:00.

Ważne

Ważne

Wzywamy wszystkich fizjoterapeutów z małych i dużych ośrodków - przyjdźcie do Warszawy wyrazić kategoryczny sprzeciw wobec nowelizacji Ustawy o zawodzie fizjoterapeuty złożonej w Sejmie przez Posłankę Hrynkiewicz z klubu parlamentarnego PIS 9 lutego 2016 roku. Zaproście i przyjedźcie razem ze swoimi  pacjentami, to ICH prawo do profesjonalnej, nowoczesnej i przede wszystkim bezpiecznej terapii jest właśnie łamane.

Jeżeli nowelizacja wejdzie w życie, pseudospecjaliści podający się za nas będą dalej krzywdzić Polaków. Przez dwa lata pozostałe do wejścia w życie ustawy, wrogie nam środowiska będą chciały całkowicie wypaczyć sens naszej ustawy zawodowej i sprowadzić fizjoterapeutę do podrzędnej w procesie rehabilitacji roli.

Pokażmy naszą determinację i solidarność zawodową, pokażmy że nie  pozwolimy na to i będziemy protestować z wykorzystaniem wszelkich możliwych, przyjętych w demokratycznym Państwie metod. Jeśli to nie wystarczy, jesteśmy zdeterminowani do dochodzenia swoich praw  na arenie międzynarodowej.

Obowiązkiem każdego fizjoterapeuty jest obecność w tym dniu razem z innymi Koleżankami i Kolegami na demonstracji pod Sejmem w Warszawie.

Do udziału w manifestacji zapraszamy absolutnie wszystkich fizjoterapeutów bez względu na to czy są zrzeszeni w jakimkolwiek ze Stowarzyszeń, Towarzystw, Związków Zawodowych czy też aktualnie nie należą do żadnej tego typu organizacji.

Warto wiedzieć

Ważne

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda podpisał Ustawę o Zawodzie Fizjoterapeuty po szerokich konsultacjach społecznych i długich analizach prawnych wykonanych przez Kancelarię Prezydenta. Ustawa, która ma wejść w życie w dniu 31 maja 2016 jest dokumentem kompletnym, przemyślanym, tworzonym przez środowisko fizjoterapeutów i Ministerstwo Zdrowia od 28 lat. Jest w związku z tym aktem prawnym wychodzącym naprzeciw wszystkim oczekiwaniom a przede wszystkim oczekiwaniom chorych i niepełnosprawnych Polaków. Nie należy go zmieniać i opóźniać wejścia w życie. Ustawę w obecnym kształcie poparło ponad 100 organizacji pacjentów, tysiące pacjentów, kilkadziesiąt fundacji, kilkunastu konsultantów krajowych w różnych specjalnościach lekarskich, kilkudziesięciu kierowników klinik i profesorów medycyny, wielu lekarzy, urzędników państwowych, naukowcy, świat kultury, sportowcy (w tym Kadry Narodowe piłki nożnej, siatkówki, skoków narciarskich i ich trenerzy) oraz całe środowisko 70 tysięcy fizjoterapeutów.

Dlaczego fizjoterapeuci strajkują?

O tym, dlaczego wszyscy powinniśmy się przyłączyć do protestu fizjoterapeutów mówi dr Agnieszka Stępień.

Polecamy
Ustawa o zawodzie fizjoterapeuty: 5 korzyści dla pacjenta

Ustawa o zawodzie fizjoterapeuty: 5 korzyści dla pacjenta

Obecnie w Polsce fizjoterapeutą może być każdy, nawet osoba po weekendowym kursie. Dlatego powstała ustawa o zawodzie fizjoterapeuty, która dokładnie ...

Polecamy
Kim jest fizjoterapeuta?

Kim jest fizjoterapeuta?

Fizjoterapeuta to nie osoba po weekendowym kursie masażu. Fizjoterapeuta to osoba z wykształceniem medycznym, której program studiów obejmuje przedmioty, których ...

Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij print wydrukuj
Zobacz także
Zdjęcia: Stowarzyszenie Fizjoterapia Polska

Aktualizacja: 22.12.2016

Komentarze (1 - 3 z 3)
mar _med, 26.02.2016 10.17
» zgłoś nadużycie » ODPOWIEDZ
Tez jade do Warszawy na protest w jedności śiła fizjoterapeutaz Tczewa
 
knur, 24.02.2016 20.33
» zgłoś nadużycie » ODPOWIEDZ
Mafia lekarska wstrzymuje ustawę,łącznie z ministrem zdrowia który był jej przeciwny.
 
Aleksandra/CRS Clinic, 24.02.2016 15.48
» zgłoś nadużycie » ODPOWIEDZ
Witam My też przyłączamy się do protestu i pod nim się podpisujemy Fizjoterapeuci po 2 tygodniowych kursach weekendowych są naszymi ulubieńcami... Fizjoterapeuta (dobry fizjoterapeuta) traktuje Pacjenta indywidualnie, pamięta co Mu dolega, prowadzi Pacjenta przez proces leczenia. Przyłącz się do protestu jeżeli jesteś prawdziwym fizjoterapeutą CRS Clinic
 
DlaPacjentow24.pl
Najpopularniejsze artykuły
Pakiet onkologiczny - diabeł tkwi w szczegółach Pakiet onkologiczny - diabeł tkwi w szczegółach

Wprowadzeniu nowego systemu leczenia raka, zwanego pakietem onkologicznym, towarzyszyły szczytne...

więcej

46

12 najgroźniejszych bakterii, na które nie działają antybiotyki [LISTA] 12 najgroźniejszych bakterii, na które nie działają antybiotyki [LISTA]

Światowa Organizacja Zdrowia WHO opublikowała listę 12 najbardziej niebezpiecznych dla zdrowia i...

więcej

26

Brak leku w aptece? Winny odwrócony łańcuch dystrybucji Brak leku w aptece? Winny odwrócony łańcuch dystrybucji

Od dłuższego czasu Polacy mają problem ze zdobyciem ważnych leków. Sytuacja ta dotyczy ponad 200...

więcej

22

Epidemia odry w Polsce. Dlaczego odra jest groźna? Epidemia odry w Polsce. Dlaczego odra jest groźna?

Epidemia odry wybuchła w jednych z zakładów mięsnych w Polsce. Na odrę zachorowało już kilku...

więcej

21

Znajdź badanie

albo

albo

Alfabetyczny indeks badań

a b c d e f g h i k
l m n o p r s t u v
w z ż
Eksperci

Mogę jedynie Pani napisać, że kobiety karmiące piersią nie powinny przyjmować Dalacinu. Radziłabym powtórnie skonsultować się ze stomatologiem i poprosić, aby zalecił Pani antybiotyk, który może być...

Zdrowa społeczność

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.