O seksie przy muzyce na Open’erze

Autor: Pozytywnie Otwarci

Grupa Edukatorów Seksualnych "Ponton" przy Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny edukuje uczestników tegorocznego Open’era na temat chorób przenoszonych drogą płciową.

– Projekt edukacyjny realizowany jest przez Grupę Edukatorów Seksualnych "Ponton" przy Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny przez cztery dni festiwalu Open’er, od 29 czerwca do 2 lipca. Obejmuje edukację zdrowotną oraz profilaktykę HIV, HCV i HBV. - Open’er przyciąga dziesiątki tysięcy młodych ludzi więc jest to idealny obszar do prowadzenia działań edukacyjnych w zakresie bezpieczniejszych zachowań seksualnych – powiedziała Joanna Skonieczna, edukatorka "Pontonu" i koordynatorka projektu. Akcja jest realizowana dzięki środkom z grantu przyznanego Grupie "Ponton" w konkursie Pozytywnie Otwarci, a ufundowanego przez Gilead Sciences Poland.

- Projekt Grupy "Ponton" daje szansę dotarcia z treściami edukacyjnymi do najważniejszej z punktu widzenia walki z epidemią HIV grupy społecznej – młodzieży. Wiedza młodych Polaków i Polek o infekcjach przenoszonych drogą płciową i chronieniu się przed nimi jest wciąż zatrważająco niska. Mamy nadzieję, że akcje edukacyjne na takich festiwalach jak Open’er pomogą to zmienić. Ponadto, sama koncepcja akcji "Pontonu" jest ciekawa i współgra z rozrywkowym charakterem festiwalu – powiedział Paweł Mierzejewski, koordynator programu Pozytywnie Otwarci.

Rzeczywiście. Stoisko Grupy "Ponton" jest łatwo zlokalizować, gdyż zostało zaprojektowane tak, by przyciągać wzrok. Uczestnicy Open’era powinni szukać na terenie lotniska Gdynia-Kosakowo w strefie organizacji pozarządowych stoiska z dużym pomarańczowym, opartym o ścianę pontonem i wielką prezerwatywą. Atrakcje przygotowane przez edukatorów seksualnych to między innymi gry i zabawy edukacyjne, w których nagrodami będą gadżety takie jak zmywalne tatuaże oraz wlepki, a także możliwość zrobienia sobie zdjęcia z wielką prezerwatywą czy speech bubbles z kluczowymi informacjami na temat infekcji przenoszonych drogą płciową. Akcja toczy się równolegle w social media – uczestnicy są zachęcani do publikowania zdjęć z hasztagiem #LetsChatAboutSex lub #edusexdobryjest – dzięki czemu jej zasięg zwiększy się i wyjdzie daleko poza miasteczko festiwalowe.

- Tego, że dobra muzyka, słońce, plaża i trochę alkoholu mogą zwiększać otwartość na nowe znajomości nie trzeba nikomu tłumaczyć. Ważne, by te relacje – jeśli przejdą na poziom seksualny – toczyły się na bezpiecznym gruncie. To nasz cel. Dlatego
w czasie Open’era będziemy dostępni dla uczestników i uczestniczek przez całą dobę i, oprócz programu atrakcji realizowanych na stoisku, będziemy pomagać tym, którzy chcieliby skonsultować się z edukatorkami seksualnymi – powiedziała Joanna Skonieczna.

Warto wiedzieć

Ważne

Celem Programu Pozytywnie Otwarci jest promocja profilaktyki HIV oraz wiedzy o możliwości normalnego życia z wirusem. W ramach programu Pozytywnie Otwarci organizowany jest Konkurs dla instytucji i osób, które chciałyby prowadzić lub już prowadzą programy w obszarach edukacji i aktywizacji, a także profilaktyki HIV/AIDS. Partnerami Programu są Prezydent m. st. Warszawy, Krajowe Centrum ds. AIDS, Służba Zdrowia, Wydawnictwo Termedia oraz firma Gilead Sciences.

fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij print wydrukuj
Zobacz także
Zdjęcia: Pozytywnie Otwarci

Aktualizacja: 22.12.2016

DlaPacjentow24.pl
Najpopularniejsze artykuły
Przez kleszcza Sebastian zapadł w śpiączkę. Możesz mu pomóc! Przez kleszcza Sebastian zapadł w śpiączkę. Możesz mu pomóc!

Kleszczowe Zapalenie Mózgu (KZM) to choroba, na którą nie ma lekarstwa. Cztery lata temu przekonał...

więcej

93

Ministerstwo Zdrowia skazuje Polki z mięśniakami na usunięcie macicy Ministerstwo Zdrowia skazuje Polki z mięśniakami na usunięcie macicy

Ministerstwo Zdrowia nie zgodziło się na refundowanie jedynego leku dla kobiet z mięśniakami...

więcej

39

Brak leku w aptece? Winny odwrócony łańcuch dystrybucji Brak leku w aptece? Winny odwrócony łańcuch dystrybucji

Od dłuższego czasu Polacy mają problem ze zdobyciem ważnych leków. Sytuacja ta dotyczy ponad 200...

więcej

37

Pakiet onkologiczny - diabeł tkwi w szczegółach Pakiet onkologiczny - diabeł tkwi w szczegółach

Wprowadzeniu nowego systemu leczenia raka, zwanego pakietem onkologicznym, towarzyszyły szczytne...

więcej

36

Znajdź badanie

albo

albo

Alfabetyczny indeks badań

a b c d e f g h i k
l m n o p r s t u v
w z ż
Eksperci

Nic nie wiadomo, aby mleko miało wpływ na wchłanianie tabletek antykoncepcyjnych. Radzę jednak popijać tabletkę wodą.

Zdrowa społeczność

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.