30-letnia Kasia ma chłoniaka Hodgkina. Zobacz, jak możesz jej pomóc

Autor: redakcja poradnikzdrowie.pl

30-letnia Kasia zachorowała na chłoniaka Hodgkina, gdy była w ciąży. W ciągu trzech latach walki z chorobą wykorzystano wszystkie refundowane możliwości leczenia. Żeby wyleczyć Kasię, trzeba 720 tys. zł. Ty również możesz pomóc, wpłacając pieniądze na konto lub przekazując 1 proc. podatku.

30-letnia Kasia ma chłoniaka Hodgkina. Zobacz, jak możesz jej pomóc

W grudniu 2012, gdy Kasia była w ciąży, jej życie wywróciło się do góry nogami. Dowiedziała się, że ma chłoniaka Hodgkina (chorobę nowotworową układu limfatycznego, dającą objawy podobne do przeziębienia). Po porodzie przeszła chemioterapię i radioterapię. Gdy wydawało się, że choroba odpuściła, w kwietniu 2014 roku zaczęły się trudne do wytrzymania, nocne bóle kości. Badania wykazały przerzut do kości krzyżowej. Po kolejnej chemioterapii na szczęście nastąpiła całkowita remisja choroby. Życie Kasi zaczęło wracać do normy.

- W listopadzie, gdy rozpoczęłam przygotowania związane z powrotem do pracy, zauważyłam u siebie dziwny objaw, zaczęła opadać mi powieka - wspomina Kasia. - Pomyślałam, że pewnie po moich przejściach brakuje mi witamin. Przewrażliwiona postanowiłam pojechać na ostry dyżur. Badania wykazały niestety nawrót choroby. W związku z tym, iż wykorzystałam wszystkie refundowane możliwości leczenia, lekarz powiedział, że jedyna szansa dla mnie na przeżycie to lek Adcetris, który nie jest refundowany przez NFZ. Na dzień dzisiejszy moje życie zostało poddane wycenie i uzależnione jest od leku, którego jedna dawka kosztuje ok 45 tysięcy złotych, na obecną chwilę potrzebuję 6 dawek, których łączny koszt wynosi ok. 270 tysięcy złotych. Docelowo będę potrzebowała 16 dawek, a więc cena mojego życia wzrosła do ponad 720 tysięcy złotych.

Kasia jest podopieczną fundacji Rak’n’Roll Wygraj Życie! Jeżeli chcecie wesprzeć ją w walce z rakiem, prosimy o dokonywanie wpłat na imienne subkonto podopiecznego o nr:

78 1140 2017 0000 4302 1298 2356 , z dopiskiem „dla Kasi P.”.

Można również wesprzeć Kasię przekazując swój 1% – KRS 0000 33 88 03, cel szczegółowy „dla Kasi P.”

Przelewy z zagranicy: Nr IBAN: PL78 1140 2017 0000 4302 1298 2356 Nr BIC: BREXPLPWMBK

Za każdy odruch dobrego serca bardzo dziękujemy!

Więcej o chorobie Kasi możesz przeczytać tutaj >>> Skompromituj ze mną chłoniaka. Kaśka.

Ważne

Ważne

Chłoniak Hodgkina (inaczej ziarnica złośliwa) to jeden z blisko 40 chłoniaków, czyli nowotworów rozwijających się w układzie limfatycznym (chłonnym). Rocznie zapada na niego w Polsce od 800 do 1000 osób. Częściej na ziarnicę chorują mężczyźni. Szczyt zachorowań obserwuje się między 18. a 25. oraz 50. a 55. rokiem życia.

fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij print wydrukuj
Zobacz także
Zdjęcia: Facebook/Fundacja Rak'n'Roll

Aktualizacja: 22.12.2016

DlaPacjentow24.pl
Najpopularniejsze artykuły
Pakiet onkologiczny - diabeł tkwi w szczegółach Pakiet onkologiczny - diabeł tkwi w szczegółach

Wprowadzeniu nowego systemu leczenia raka, zwanego pakietem onkologicznym, towarzyszyły szczytne...

więcej

67

Ministerstwo Zdrowia skazuje Polki z mięśniakami na usunięcie macicy Ministerstwo Zdrowia skazuje Polki z mięśniakami na usunięcie macicy

Ministerstwo Zdrowia nie zgodziło się na refundowanie jedynego leku dla kobiet z mięśniakami...

więcej

39

Brak leku w aptece? Winny odwrócony łańcuch dystrybucji Brak leku w aptece? Winny odwrócony łańcuch dystrybucji

Od dłuższego czasu Polacy mają problem ze zdobyciem ważnych leków. Sytuacja ta dotyczy ponad 200...

więcej

33

Czy można wyleczyć HIV? Berliński pacjent - pierwszy człowiek wyleczony z HIV Czy można wyleczyć HIV? Berliński pacjent - pierwszy człowiek wyleczony z HIV

Berliński pacjent to jedyny chory z HIV, którego wyleczenie zostało w pełni udokumentowane....

więcej

28

Znajdź badanie

albo

albo

Alfabetyczny indeks badań

a b c d e f g h i k
l m n o p r s t u v
w z ż
Eksperci

1. Są bardzo małe szansa na zmianę położenia z główkowego na miednicowe po 36. tygodniu ciąży. 2. Do oceny położenia płodu nie potrzebne jest badanie USG. Położenie rozpoznaje się w badaniu...

Zdrowa społeczność

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.